» ۱۳ ویژگی یک بک لینک خوب برای سئو سایت


۱۳ ویژگی یک بک لینک خوب برای سئو سایت

فهرست:
    بک لینک چیست؟
    بک‌لینک خوب و بد چیست؟
    گوگل برای بک لینک ها back link ارزش تعیین میکند

بک لینک چیست؟

در این مقاله قصد داریم درباره بک لینک back link توضیح دهیم. مطمئنا اگر به سئو اهمیت دهید و درباره سئو اطلاعاتی داشته باشید حتما با بک لینک ها نیز آشنایی دارید. بک‌لینک‌ی که خوب باشد به شما کمک خواهد کرد تا در موتور جستجو گوگل و سایر موتورهای جستجو رتبه بهتری را کسب کنید.

 

بک لینک مترادف کلماتی همانند پیوند ورودی دارد که بصورت زیر تعریف می شود:

 

بک لینک back link در زمینه سئو یا بهینه سازی موتور جستجو یک پیوند یا لینکی است که یک صفحه از وب سایتی را به صفحه وب دیگری یا یک وب سایت دیگر مرتبط می سازد.
مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: آموزش ساخت بک لینک رایگان،قوی و موثر

بعضی از موتورهای جستجو مانند موتورجستجو گوگل یکی از فاکتورهایی را که در جایگاه وب سایت در صفحه نتایج جستجو تاثیر گذار می دانند تعداد بک لینک ها است. البته باید بدانید که این به این معنی نیست که هر چقدر تعداد بک لینک back link های یک وب سایت بیشتر باشد، جایگاه وب سایت در موتورهای جستجوهایی نظیر گوگل بالاتر خواهد بود.

بهترین نوع بک لینک ها، آن دسته از بک لینک هایی هستند که به شکل طبیعی برای وب سایت پدید آمده باشند و کیفیت بالایی داشته باشند بهتر است بدانید کیففیت بک لینک ها از تعداد آن ها بسیار با ارزش تر است. به عبارتی دیگر در مراحل تولید آنها از مکانیزم های خرید بک لینک back link استفاده نشده است.

 

برای این که بهتر این موضوع را درک کنید برایتان مثالی می آوریم. تصور کنید وب سایتی به نام A وب سایت یک فروشگاه پوشاک است و از طرف سایت B که در مورد پارچه هاتی مرغوب لباس است و در این زمینه تولید محتوا می کند بک لینک میگیرد. این مراحل، یک بک‌ لینک طبیعی و با ارزش برای سایت A ایجاد می‌کند و در مورد بالا رفتن رتبه سئو سایت در نتایج جستجو اثر میگذارد.

اکنون که با بک لینک و مفهموم آن آشنا شدید باید بدانید که تمام بک لینک ها خوب نیستند. بهتر است بگوییم که ما بک لینک بد هم داریم که در ادامه این مقاله به آن ها خواهیم پرداخت و به شما آموزش میدهیم که چطور بک لینک خوب را از بک لینک بد تشخیص دهیم.
بک‌لینک خوب و بد چیست؟

بک ‌لینک back link خوب و بی نقص به بک ‌لینکی back link گفته می‌شود که از یک وب ‌سایت معتبر و قابل‌اعتماد به وب ‌سایت شما بک داده شود. هرچقدر دریافت بک ‌لینک back link از منبع های معتبر سخت ‌تر باشد، مطمئنا ارزش آن نیز بیشتر خواهد بود.

بک‌ لینک back link گرفتن از ‌سایت‌هایی که به‌راحتی به سایر وب‌ سایت‌ها بک ‌لینک back link می‌دهند مطمدنا هیچ فایده مثبت و رقابتی برای وب سایت شما ندارد. از ویژگی‌های یک بک ‌لینک back link خوب، می‌توان به مورد های زیر اشاره کرد:

    باید از وب‌ سایتی گرفته شود که با موضوع سایت شما مرتبط باشد.
    لینک‌هایی که به شکل درون محتوا باشند بهتر هستند.
    گرفتن لینک از مقالات بلند و باکیفیت ارزش بسیار زیادی دارد.
    برای سئو سازی، بک ‌لینک‌ها باید dofollow باشند. البته نا گفته نماند که لینک‌های nofollow هم بد نیستند. نوفالوها می‌توانند باعث ارجاع ترافیک به وب ‌سایت شوند، اما نمی‌توانند در بهبود سئو موثر باشند. لینک‌های nofollow نباید به‌عنوان لینک‌های بد تلقی شوند
    بک‌ لینک زمانی با ارزش است که از سمت ویراستار اضافه شود.
    وب ‌سایتی که به وب سایت شما اجازه بک لینک back link را می‌دهد باید از دامنه اتوریتی خوبی برخوردار باشد و در شبکه‌های اجتماعی هم فعالیت داشته باشد.

بک لینک back link بد نیز آن نوع از بک لینکی است که دستورالعمل گوگل برای بک‌لینک‌ها را نقض کند.

ویژگی های یک بک لینک back link بد نیز عبارت است از:

    لینک از وب‌سایتی که غیر مرتبط به سایت شما داده شود مرتبط بودن لینک اهمیت زیادی دارد.

 

    لینک از یک صفحه با از محتوایی ضعیف و بی ارزش به شما داده ‌شده باشد.

 

    لینک‌هایی که از طرف وب‌سایت جریمه شدن توسط گوگل به شما داده شوند.

 

    لینک‌های که به تعداد زیادی باشند می‌توانند باعث پنالتی شوند.

 

    تبادل لینک اصلا مورد پسند نیست و ممنوع است.

 

    وب ‌سایتی که به شما لینک می‌دهد، دامین اتوریتی پایینی داشته باشد.

 

    بک‌ لینک از یک شبکه وبلاگی به شما داده شده است

 

    بک ‌لینک‌های ویجت بک لینک های خوبی نیستند و باید nofollow باشند.

 

    بک ‌لینک‌هایی که برایشان پولی پرداخت ‌شده باشد یا به عبارتی آن ها را خریداری کرده باشیند. رسانه‌های تبلیغاتی باید از ویژگی nofollow استفاده کنند.

 

    بک لینک‌هایی که از دایرکتوری‌های محتوا داده می‌شوند نیز خوب نیستند.

 

    بک‌ لینک‌هایی که از سمت وب‌ سایت‌های هک شده داده می‌شوند یا در CSS مخفی باشند.

 

    بک ‌لینک‌هایی با آنکر تکست‌های بیش‌ازحد بهینه‌ شده‌اند، می‌توانند باعث پنالتی شوند.

 

    بک ‌لینک‌هایی که به‌صورت خودکار ایجاد می‌شوند مضر هستند.

گوگل برای بک لینک ها back link ارزش تعیین میکند

بک لینک back link هایی که از وب سایت های گوناگون به وب سایت شما ایجاد میشنود ارزش و اعتبار یکسانی از دیدگاه موتور جستجو گوگل نخواهند داشت. گوگل در تلاش است فاکتورهای گوناگونی را برای تعیین ارزش یک بک لینک در نظر بگیرد که مهمترین این ارزش ها به شرح زیر است:

    اعتبار دامنه یا Domain Authority

فاکتورهای زیادی برای مشخص کردن اعتبار دامنه شما منظور گرفته می‌شود که بعضی از آنها عبارت است از عمر دامنه، نوع دامنه، تعداد بک لینک های گرفته شده، تعداد لینک های خارجی، فعال بودن در شبکه های اجتماعی و …. هرچند اعتبار دامنه ای که به شما لینک داده شده است زیادتر باشد ارزشمند بودن بک لینک back link و تاثیر آن بر جایگاه شما نیز زیادتر خواهد بود.

    اعتبار صفحه یا Page Authority

اعتبار صفحه بسیار شبیه به اعتبار دامنه است اما برای یک صفحه ویژه از آن دامنه محاسبه می‌شود. امکان دارد دامنه اعتبار بسیار زیادی داشته اما صفحه ای که از آن لینک گرفنه اید اعتبار کمی در آن دامنه داشته باشد. میزان اعتبار یک صفحه به طور معمول برحسب لینک سازی درونی وب سایت به آن صفحه و بک لینک هایی که مستقیما برای همان صفحه ایجاد شده اند مشخص میگردد.

صفحه هایی که لینک سازی درونی مناسبی داشته باشند به طور معمول اعتبار زیادی هم دارند. برای مثال صفحه هایی که در منوی اصلی سایت هستند معمولاً با اعتبار ترین صفحه های آن دامنه هستند.

    تعداد لینک های خروجی

هر دامنه ای که به وب سایت شما لینک می‌دهد این احتمال وجود دارد که به سایت های دیگر هم لینک داده است. هرچند تعداد وب سایت هایی که در یک صفحه یا در تمام دامنه لینک شده باشند زیاد تر باشد ارزش و اعتباری که به هر کدام از آنها می‌رسد کم می‌شود. به طور معمول وب سایت هایی که معمولاً در حیطه ریپورتاژ و فروش بک لینک فعال هستند به علاوه شما به وب سایت های زیادی بک لینک فروخته اند و این مورد باعث کم ارزش شدن و کم اعتبار شدن این گونه لینک سازی خواهد شد.

منبع: سایت سریرنوین

فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب


  ساخت وبلاگ تبلیغاتی   |   آشپزخانه صنعتی   |   روانشناس ایرانی در لندن   |   نمایندگی پکیج بوتان شیراز  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


پکیج های تبلیغاتی هدفمند و تحت سئو در بلاگسازان پکیج های تبلیغاتی هدفمند و تحت سئو در بلاگسازان مشاهده