» آموزش سئو (SEO) بصورت تضمینی

طراحی و لایه بندی در SEO
طراحی و لایه بندی وب سایت اولین تاثیر را در وب سایت شما دارد. سایت های بسیاری وجود دارند که بسیار جذاب و دارای بازدید کنندگان مدام هستند و بازدیدکنندگان به این گونه وب سایت ها به راحتی وارد سایت می شوند و به راحتی خارج می شوند بدون اینکه حتی یک کلیک کرده باشند.موتور های جستجو بسیار باهوش می باشند اما با این حال، آنها نرم افزار می باشند نه انسان، که توانایی خواندن محتوای مورد علاقه خود را دارد. اگر شما سایت خود را بسیار پیچیده ایجاد کنید، آنگاه موتور جستجو توانایی تجزیه و تحلیل درست وب سایت شما را نخواهد داشت و در نتیجه شاخص گذاری (indexing) موثری را انجام نخواهد داد که سبب از دست دادن رتبه وب سایت خود می شوید.محتوای واقعی صفحه باید تراکمی از کلمات کلیدی در حدود 10% و باید وزنی در حدود 200 کلمه را داشته باشد – البته نظرهای متفاوتی در مورد این اندازه در میان متخصصین SEO وجود دارد. بعضی بیان می کنند، تراکم کلمات کلیدی باید 5% باشد و بعضی هم می گویند 20% باید باشد. شما می توانید همان 10% را در نظر بگیرید که به قدر کافی مناسب می باشد. در زیر ما یک سری راهنمایی ها را بیان می کنیم که شما باید همیشه در ضمن طراحی صفحه وب آنها را به خاطر بسپارید:

1. شما باید محتوای متنی بیشتری به نسبت عناصر HTML داشته باشید.
2. از فریم ها استفاده نکنید. فریم ها دشمن موتور جستجو می باشند، و موتور جستجو هم دشمن فریم ها می باشد.
3. تا جای ممکن از تبلیغات استفاده نکنید، به این علت که اغلب تبلیغات از جاوا اسکریپت استفاده می کنند که برای اسفاده توصیه نمی شود.
4. از جاوا اسکریپت استفاده نکنید. اگر مجبور به استفاده از جاوا اسکریپت هستید، کد آن را در فایل HTML قرار ندهید بلکه آن را از یک فایل خارجی فراخوانی کنید. منوهای کشویی جاوا اسکریپت جولوی عنکبوت ها (spiders) را برای خیزش (crawling) فراتر از صفحه اول (صفحه خانه) وب سایت شما را می گیرد. اگر هم شما استفاده کردید، مطمعن شوید که لینک های متن در پایین صفحه قرار دارند.
5. چیزی که در موضوع صفحه کاملا مناسب نیست قرار ندهید.
6. زیر شاخه های غیر ضروری ایجاد نکنید. فایل های خود را تا جای ممکن نزدیک به ریشه نگه دارید.
7. از چیزهای تجملی مثل Flash، Splash، Animated Gifs، Rollovers وغیره فقط در زمانی که واقعا نیاز هست استفاده شود.

بهینه سازی کلمات کلیدی در SEO
کلمه کلیدی اصطلاحی می باشد که در تطبیق درخواستی که کاربر در موتور جستجو وارد کرده برای پیدا نمودن اطلاعات مشخص استفاده می شود. اغلب مردم عبارات جستجو که شامل دو تا 5 کلمه می باشند را وارد می کنند. چنین عبارت هایی ممکن است با نام عبارت های جستجو، عبارت های کلیدی، عبارت های پرس و جو، و یا فقط کلمات کلیدی بیان شوند. عبارت های کلیدی خوب آنهایی هستند که خاص و توصیفی باشند.در زیر مفاهیمی را بیان می کنیم که کمک به بهینه سازی کلمات کلیدی در صفحه وب شما می کنند.

تکرار کلمه کلیدی (Keyword Frequency)
تعداد دفعات تکرار کلمه کلیدی در بخش های مختلف یک وب سایت مانند عنوان (title) یا شرح (description) را محاسبه می کند. البته نیاز نیست که شما تکرار فراوانی را ایجاد کنید چون در بعضی موتور ها اگر شما یک کلمه را بیش از حد تکرار کنید، شما به خاطر "هرزه نگاری (spamming)" یا انباشت کلمات کلیدی جریمه می شوید.به طور کلی، کلمات کلیدی خود را هر چند بار که بخواهید می توانید در متن صفحه وب تکرار کنید و همچنین تا 3 الی 7 بار در لیست ابر برچسبها (metatags) خود نیز می توانید آنها را تکرار کنید

وزن کلمه کلیدی (Keyword Weight)
این مفهموم اشاره به تعداد دفعات ظاهر شدن کلمات کلیدی در صفحه وب شما در مقایسه با تعداد کل کلمات موجود در همان صفحه می باشد. بعضی موتورهای جستجو این مورد را برای تعیین رتبه وب سایت شما برای یک کلمه کلیدی خاص در نظر می گیرند.یک تکنیک که اغلب سودمند می باشد این هست که تعدادی صفحه کوچک بسازیم، معمولا به طول یک پاراگراف که یک کلمه کلیدی خاص را مورد تاکیید قرار دهد. با حفظ تعداد کلی کلمات در حداقل میزان، شما می توانید وزن کلمه کلیدی مورد تاکیید را افزایش دهید.

نزدیکی کلمات کلیدی (Keyword Proximity)
این مفهوم اشاره به محل قرار گیری کلمه های کلیدی مرتبط به هم داخل یک صفحه وب می باشد، یا در بعضی موارد، مرتبط با دیگر کلمات با معنی مشابه به عنوان کلمه کلیدی مورد جستجو می باشد.برای موتورهای جستجو، درجه یک کلمه کلیدی مطابق با نزدیکی کلمات کلیدی است، عبارت متصل، وام های خانه، در یک نقل قول که اشاره به ، وام های رهنی خانه ، است با فرض اینکه شما فقط می خواهید عبارت "وام های خانه" را جستجو کنید رتبه بالاتری خواهد داشت.

برجستگی کلمه کلیدی (Keyword Prominence)
این یک اندازگیری از چگونگی قرار دادن کلمات کلیدی در میانه یا بالای یک صفحه می باشد. داشتن کلمات کلیدی در عنوان (heading) و داخل اولین پاراگراف (در ابتدا 20 کلمه یا بیشتر) در یک صفحه بهترین مکان می باشد.

قرار دادن کلمه کلیدی (Keyword Placement)
این که کجا کلمه کلیدی شما داخل یک صفحه قرار می گیرد بسیار مهم می باشد. به طور مثال، در بیشتر موتور ها، قرار گیری کلمه کلیدی در بخش عنوان (Title) یک صفحه، یا در برچسب های سر فصل (Heading tags) ارتباط بیشتری خواهد داد. در بعضی موتورها، قرار گیری کلمه کلیدی در لینک متن، در بخشی که بر روی صفحه نمایش داخل یک مرورگر تاکید می کند، می تواند ارتباط بیشتری به آن کلمات بدهد

بهترین مکان برای قرار گیری کلمات کلیدی
در زیر لیستی از محل هایی که شما باید سعی در قرار دادن کلمات کلیدی اصلی خود کنید بیان شده است:
1. کلمات کلیدی داخل برچسب های

بزودی برمیگردم! ادامه دارد....

فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب


  ساخت وبلاگ تبلیغاتی   |   نمایندگی پکیج بوتان شیراز   |   آشپزخانه صنعتی   |   روانشناس ایرانی در لندن  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


چاپ انواع پرچم های ساحلی ، تبلیغاتی و تشریفات چاپ انواع پرچم های ساحلی ، تبلیغاتی و تشریفات مشاهده